Když jsem se v osmnácti rozhodovala, co dál dělat, móda pro mě byla jasná volba. 

Tak takhle to tenkrát úplně nebylo… Od puberty mě zajímal Blízký východ a francouzské savoir vivre, tedy umění žít. Odjela jsem proto objevovat krásy Izraele, Maroka a Francie i půvab tamějších žen. Móda tam vždy trefně podtrhovala jejich přednosti a eleganci, stačilo si jen sednout na lavičku s čajem nebo au café a obdivovat ten nekončící fashion week na ulici. 

Brzy jsem se ovšem vrátila zpátky na zem, do šedě českých měst a oblékla jsem těhotenské kalhoty s pružným pasem. Přiznávám, že během období teplákového temna jsem na módu téměř zapomněla. Ale ze dna vede cesta vždycky jen nahoru, na světlo. S hromadou dětského oblečení, které vydrží pár týdnů a procitnutím z noční můry konzumu, začala transformace mého šatníku tak, aby byl:

  • nadčasový a vydržel mi dlouhá léta,
  • složený jen z kvalitních převážně přírodních nebo udržitelných materiálů, které vydrží více jak pět vyprání,
  • lehce kombinovatelný.

Ovšem většina udržitelných módních značek pro mě byla finančně nedostupná, podobně jako v pubertě tepláky se třemi pruhy. A tak jsem se vrátila k lovu nadčasových kvalitních kousků z druhé ruky. Za pár let jsem se stala vyhlášenou hledačkou pokladů ze second handu. Chyběl mi ale výběrový dámský sekáč, kde bych se nemusela přehrabovat hromadou polyesteru a triček s absurdními nápisy. 

Říkala jsem si, že existují určitě i další ženy a dámy, které smýšlejí podobně a ocenily by výběrový second hand, kde najdou jen ty nejlepší kousky. A tak vznikl Rainbow butik, kde pro vás vybírám jen takové modely, které bych si sama s radostí oblékla nebo za kterými bych se na ulici zaručeně otočila. 

Najdete zde:

  • Oblečení z kvalitních převážně přírodních materiálů, jako je (bio) bavlna, vlna, len, tencel, modal, hedvábí, kašmír, atd. Proto nejsou ceny tak nízké jako v běžném sekáči, ale na druhou stranu máte jistotu, že vám oblečení vydrží léta.
  • Modely udržitelných značek z druhé ruky, které si může dovolit skutečně kdokoli.
  • Vintage poklady.
  • Pár etno kousků, které opepří váš šatník exotickou legancí.
  • Barvy, protože mi přijde, že jich na českých ženách vidím pořád zoufale málo.

Zkrátka nadčasové kousky, se kterými budete cool v jakékoli době

Vyhněte se stresu nákupních center a věčnému pocitu, že nemáte co na sebe. Objevte kouzlo slow fashion nebo, chcete-li česky, pomalé módy a sestavte si šatník jen z těch nejlepších kousků z druhé ruky, se kterými zazáříte i za několik let.

Tak už dost vyprávění, běžte se mrknout, co tu "visí na ramínkách".

Žádná položka